БАТЬКАМ НА ЗАМІТКУ


Як у період тривог заспокоїти своїх дітей, а також зробити так, щоб удома вони не закинули навчання і водночас не відчували себе напружено? Про це у “Новій українській школі” розповіла сімейна і дитяча психологиня Світлана Ройз.


Пам'ятка батькам

Програма здоров'я для родини


·
               
Зібрати у будинку найпростіший інвентар для занять: санки, лижі, коники, гантелі, обруч, скакалку, м'яч, еспандер.

·                Щоранку починати з гігієнічної гімнастики, процедур, що гартують: обтирання, обливання, душу.

·                У вихідні дні відправлятися в туристські походи, на лижні або піші прогулянки, екскурсії. Ігри на свіжому повітрі — щодня!

·                По можливості організувати заняття дітей у спортивних секціях.

·                Контролювати систематично домашні завдання по фізичній культурі.
·                Знати результати тестування фізичної підготовленості дитини.
·                Скласти і дотримувати режим дня для дитини.
·                Навчити дітей плавати.
·                Брати участь у сімейних змаганнях з різних фізичних вправ, рухливим і спортивним іграм.
·                Допомагати дітям у читанні підручників фізичної культури, літератури про здоровий спосіб життя, про самостійні заняття і самоконтроль при заняттях фізичною культурою і спортом.
·                Пам'ятати, що проходження в побуті всім правилам здорового способу життя — завдання не на один рік, а результат — здорова родина, діяльні діти, взаєморозуміння поколінь.

Правила виховання на особистому прикладі

·                Займайся фізкультурою 3-5 разів у тиждень, не перенапружуючи інтенсивними навантаженнями. Знайти саме для себе спосіб рухової активності.
·                Не переїдати і не голодувати. Харчуватися 4-5 разів у день, вживаючи в їжу необхідне для зростаючого організму кількість білків, вітамінів і мінеральних речовин, обмежуючи себе в жирах і солодкому.
·                Не перевтомлюватися розумовою роботою. Потрібно одержувати задоволення від навчання. А у вільний час займатися творчістю.
·                Доброзичливо відносися до людей. Знай і дотримуй правила спілкування.
·                Вироби спосіб відходу до сну, що дозволяє швидко заснути і відновити свої сили, з врахуванням своїх індивідуальних особливостей характеру й організму.
·                Займайся щоденним загартовуванням організму і вибери для себе способи, що не тільки допомагають перемогти застуду, але і роблять приємність.

Рости здоровим!

Поради батькам з профілактики шкідливих звичок у дітей
1. Батьки виховують позитивним особистим прикладом. Недоцільно в присутності дітей уживати спиртні напої, курити будинку. Некурящі, що перебувають у прокуреному приміщенні в плині години, вдихають стільки отруйних речовин, начебто самі викурили 4 сигарети.
2. Бажано, якщо батьки курять, вживають алкогольні напої, позбудеться від цієї звички, причому не слід ховати від дитини прикладених зусиль, боротьби із самим собою.
3. Важливо проводити бесіди з дітьми з питань профілактики шкідливих звичок. Вони повинні знати негативні наслідки вживання алкоголю, токсичних речовин, паління як на їхнє здоров'я, так і на здоров'я їхніх майбутніх дітей.
4. Зовсім недоречні заборони, окрики, покарання, якщо в старшокласників з'явилися шкідливі звички. Тільки постійна робота, заснована на переконливих доказах, може удержати від подальшого прилучення. Дітей необхідно знайомити з літературою, що розповідає про негативні наслідки шкідливих звичок на спосіб життя.
5. Важлива раціональна організація вільного часу дітей, заохочення їхніх занять фізкультурою і спортом, технічною і художньою творчістю. Важливе місце в родині повинні займати читання книг, відвідування родителями разом з дітьми кіно, театрів, виставок, проведення занять по інтересах (фото, походи, екскурсії, вирощування квітів і ін.). 
6. Необхідною умовою по профілактиці шкідливих звичок у дітей є морально-психологічний клімат родини, раціональний розподіл домашніх завдань і доручень, активне включення в побутову діяльність усіх членів родини, зміцнення сімейних традицій.
7. Доцільно колективно всією родиною обговорювати усі важливі питання сімейного життя.

«Пам'ятка батькам»

Дорогі батьки! Школа пропонує вам співробітництво у вихованні вашої дитини. Ваша дитина для вас - це ваше майбутнє, це ваше безсмертя. Адже кожна людина фізично продовжується у своїх дітях, онуках, у своїх нащадках. І ви, звичайно, хочете, щоб ваше фізичне продовження було гідним, щоб воно не тільки зберегло усі ваші достоїнства, але і помножило їх.
Ми - школа, учителі — теж украй зацікавлені в тім, щоб ваша дитина стала повноцінною людиною, культурної, високоморальної, творчо активної і соціально зрілою особистістю. Для цього ми працюємо, віддаємо дітям свої душі і серця, свій досвід і знання. Для того щоб наше співробітництво було плідним, ми рекомендуємо вам дотримувати у вихованні вашої дитини наступних основних правил сімейного виховання:
1. Родина — це матеріальний і духовний осередок для виховання дітей, для подружнього щастя і радості. Основою, стрижнем родини є подружня любов, взаємна турбота і повага. Дитина повинна бути членом родини, але не її центром. Коли дитина стає центром родини, і батьки приносять себе йому в жертву, він виростає егоїстом із завищеною самооцінкою, він вважає, що «усі повинно бути для нього». За таку безрозсудну любов до себе він найчастіше відплачує злом - зневагою до батьків, до родини, до людей.
Не менш шкідливо, звичайно, байдуже, тим більше зневажливе відношення до дитини. Уникайте крайностей у любові до дитини.
2. Головний закон родини: усі піклуються про кожен член родини, а кожен член родини в міру своїх можливостей піклується про всю родину. Ваша дитина повинна твердо засвоїти цей закон.
3. Виховання дитини в родині - це гідне, безперервне придбання їм у процесі життя в родині корисного, коштовного життєвого досвіду. Головний засіб виховання дитини - це приклад батьків, їхнє поводження, їхня діяльність, ця зацікавлена участь дитини в житті родини, у її турботах і радості, це праця і сумлінне виконання їм ваших доручень. Слова - допоміжний засіб. Дитина повинна виконувати визначену, усі роботу, що ускладнюється по мері дорослішання, по будинку для себе, для всієї родини.
4. Розвиток дитини - це розвиток його самостійності. Тому не опікуйте його, не робіть за нього те, що він може і повинний зробити сам. Допомагайте йому в придбанні умінь і навичок, нехай він навчиться робити всі те, що умієте ви. Не страшно, якщо він зробить щось не так, як треба: йому корисний досвід помилок і невдач. Роз'ясняйте йому його помилки, обговорюйте їх разом з ним, але не карайте за них. Надайте йому можливість спробувати себе в різних справах, щоб визначити свої здібності, інтереси і схильності.
5. Основа поводження дитини - це його звички. Стежите за тим, щоб у нього утворилися добрі, гарні звички і не виникали дурні. Навчите його розрізняти добро і зло. Роз'ясняйте шкоду куреня, алкоголю, наркотиків, розбещеності, неправди. Учите його любити свій будинок, свою родину, добрих людей, свій край.
 Найважливішою звичкою для нього повинне стати дотримання режиму дня. Виробіть разом з ним розумний режим дня і строго стежите за його виконанням.
6. Для виховання дитини дуже шкідливі протиріччя у вимогах батьків. Погодьте них між собою. Ще більш шкідливі протиріччя між вашими вимогами і вимогами школи, учителів. Якщо ви не згодні з нашими вимогами або вони вам незрозумілі, прийдіть до нас, і ми разом обговоримо виниклі проблеми.
7. Дуже важливо створити в родині спокійний, доброзичливий клімат, коли ніхто ні на кого не кричить, коли навіть помилки і провини обговорюються без лайки й істерики. Психічний розвиток дитини, формування його особистості у великому ступені залежить від стилю сімейного виховання. Нормальний стиль - це демократичний, коли дітям надається визначена самостійність, коли відносяться до них з теплотою і поважають їхню особистість. Звичайно, необхідний деякий контроль за поводженням і навчанням дитини з метою надання йому допомоги у важких ситуаціях. Але важливіше всіляко сприяти розвиткові в нього самоконтролю, самоаналізу і саморегуляції своєї діяльності і поводження.
Не ображайте дитини своїми підозрами, довіряйте йому. Ваша довіра, заснована на знанні, буде виховувати в нього особисту відповідальність. Не карайте дитини за правду, якщо він зізнався у своїх помилках сам.
8. Привчайте дитини піклуватися про молодшій і старших у родині. Хлопчик нехай уступає дівчинці, з цього починається виховання майбутніх батьків і матерів, підготовка щасливого шлюбу.
9. Стежите за здоров'ям дитини. Привчайте його піклуватися самому про своє здоров'я, про фізичний розвиток. Помнете, що за роки навчання в шкалі дитина переживає в тій або іншій формі вікові кризи: у 6-7років, коли в дитини виникає внутрішня позиція, усвідомлення своїх почуттів і переживань; криза полового дозрівання, що проходить звичайно в дівчинок на 2 роки раніш, ніж у хлопчиків; і юнацька криза пошуку свого місця в житті. Будьте уважні до дитини в ці кризові періоди, змінюйте стиль свого відношення до нього в міру переходу від одного вікового періоду до іншого.
10. Родина - це будинок, і як усякий будинок він може згодом старіти і мати потребу в ремонті і відновленні. Не забудьте час від часу перевіряти, не має потреби чи ваш сімейний будинок у відновленні і ремонті.
Бажаємо вам успіхів у важкій і шляхетній справі сімейного виховання вашої дитини, нехай він приносить вам радість і щастя!


Немає коментарів:

Дописати коментар